Back to Top
Глухівський національний педагогічний університет
імені Олександра Довженка

Психологічна служба

Надрукувати Надрукувати E-mail E-mail
Основною метою діяльності психологічної служби є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.
Психологічна служба забезпечує створення умов для саморозвитку та самовиховання студентів з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, статевих та інших індивідуальних особливостей, сприяє виконанню освітніх і виховних завдань навчального закладу.
Психологічна служба у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Положенням про психологічну службу в системі освіти України (Наказ Міністерства освіти і науки України від 22 травня 2018 року, № 509), іншими нормативно-правовими актами, Положенням про психологічну службу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.
Діяльність служби забезпечує практичний психолог Університету
Рябко Юрій Володимирович
Рябко Ю.В
ПСИХОЛОГІЧНІ ПОСЛУГИ СТУДЕНТАМ І ВИКЛАДАЧАМ УНІВЕРСИТЕТУ
НАДАЮТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО.
ГАРАНТУЄТЬСЯ КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ.
ЧЕКАЄМО НА ВАС І ЗАВЖДИ РАДІ ДОПОМОГТИ!
ОСНОВНІ ВИДИ І НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ
Психологічне консультування -  взаємодія психолога з клієнтом в  процесі спілкування, під час якого визначається проблема, шляхи її вирішення, засвоюються нові моделі поведінки, людина отримує необхідну інформацію та психологічну підтримку. Всупереч поширеним уявленням, психолог прагне не надавати порад, а сприяє створенню умов, за яких клієнт відкриває нові можливості у розв'язанні своїх труднощів, бере на себе відповідальність і приймає самостійне рішення щодо вирішення власних життєвих колізій.
Типові запити при зверненні до психолога:
 • ускладнення в стосунках, конфлікти;
 • невпевненість, надмірна тривожність у спілкуванні, в навчальному процесі;
 • «не розуміння себе», «втрата орієнтирів», пошук «правильного» рішення;
 • переживання втрати близької людини, нерозділене кохання;
 • подолання стресів, саморегуляція;
 • самопізнання і розвиток здібностей.
Кожна консультація триває приблизно годину.
ГРАФІК КОНСУЛЬТАЦІЙ:
Щовівторка, 13.30 – 17.00, інші дні – за попередньою домовленістю з психологом.
7 корпус університету (вул. Києво-Московська, 24), 4 поверх, аудиторія 408.
Психологічна діагностика передбачає використання психологом різних методик, тестів, опитувальників з метою виявлення індивідуальних особливостей, міжособистісних стосунків, професійної спрямованості тощо.  Проводиться у рамках інших форм роботи.
МОЖЛИВЕ ПРОВЕДЕННЯ ДІАГНОСТИКИ ЗА ІНДИВІДУАЛЬНИМИ ЗВЕРНЕННЯМИ І ЗВЕРНЕННЯМИ СТУДЕНТСЬКИХ ГРУП! 
Психологічні тренінги - групові заняття в ігровій формі, під час яких за рахунок групової взаємодії відбувається самопізнання, засвоєння інформації, нових вмінь і навичок.
ПРИЙМАЮТЬСЯ ЗАЯВКИ НА ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГІВ ВІД ВИКЛАДАЧІВ,
КУРАТОРІВ І СТУДЕНТСЬКИХ ГРУП!
Орієнтовна тематика тенінгів.
 • Тренінг особистісного розвитку.
 • Тренінг лідерства.
 • Транзактний аналіз в педагогічній діяльності.
 • Самоорганізація і тайм-менеджмент.
 • Тренінг ефективного спілкування.
 • Тренінг вирішення конфліктів.
 • Антистресовий тренінг.
 • Неконтрольований стрес, тренінг подолання вивченої безпорадності.
 • Інформаційна безпека особистості.
Психологічний кінотренінг для студентів і викладачів. Під час засідань психологічного кіноклубу не тільки разом дивимось, але й обговорюємо фільми. Завдяки цьому краще розуміємо світ кінематографу, формуємо психологічний погляд на події і теми представлені в фільмах. Постійні учасники засідань розвивають критичне мислення, оволодівають навичками спілкування і ведення дискусії, набувають професійних умінь та навичок.
Психологічна корекція
Психологічна корекція – відновлення цілісності особистості, гармонізація внутрішнього світу, усунення негативних проявів, підвищення адаптивних можливостей особистості, розвиток здібностей тощо. Проводиться за особистими зверненнями. 
Просвітницька робота - роз’яснення актуальних психологічних питань, підвищення психологічної культури студентів та викладачів Університету за рахунок кваліфікованої пропаганди наукових психологічних знань. Це відбувається під час:
 • зустрічей зі студентськими групами (наприклад, в рамках кураторських годин) та колективами викладачів;
 • інформаційних бесід, лекцій, семінарів та круглих столів психологічного спрямування для студентів, кураторів, викладачів університету;
 • засідань психологічного кіноклубу.
У 7 корпусі університету  (вул. Києво-Московська, 24), на 4 поверсі знаходиться інформаційний стенд на якому розміщено  цікаву інформацію на актуальні психологічні теми. 
Науково-дослідна робота - передбачає проведення психологічних досліджень за участю студентів Університету. До цієї діяльності залучаються студенти, які навчаються за спеціальністю «Психологія», члени науково-пошукової групи «Консультант». Результатом такої роботи є написання наукових робіт, публікація результатів дослідження у формі тез чи наукових статей; виступи із доповідями на студентських конференціях; участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт. 
Психопрофілактична робота - заходи, спрямовані на збереження психологічного здоров’я; попередження відхилень у міжособистісних стосунках, попередження наркоманії, алкоголізму, перевантажень у навчальному процесі, запобігання конфліктним ситуаціям (у тому числі засобами медіації). 
Медіація – посередництво у конфліктних і потенційно конфліктних ситуаціях, врегулювання спору за участі нейтрального посередника (медіатора), який підтримує сторони у досягненні ними взаємовигідного рішення.
МАСОВІ ЗАХОДИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ
на 2021-2022 навчальний рік:
Зустрічі зі студентськими групами 1-го курсу (час за домовленістю з кураторами). Тематика: обговорення стратегій адаптації до навчання в університеті, феномен вивченої безпорадності і його профілактика у навчальному процесі, формування психологічного запиту до психолога Університету:
 • ННІ педагогіки і психології – вересень 2021;
 • факультет дошкільної освіти – вересень 2021;
 • факультет технологічної і професійної освіти – вересень 2021;
 • факультет природничої і фізико-математичної освіти – жовтень 2021;
 • ННІ філології та історії – жовтень 2021.
Зустріч з мешканцями гуртожитку. Тема – адаптація до умов гуртожитку, проблеми міжособистісних взаємин, індивідуальні консультації за запитами – жовтень 2021, січень 2022.  
Засідання психологічного кіноклубу. Перша зустріч - 26.11.2021.  Наступні засідання –  останній і передостанній четвер кожного місяця.  Тема першого засідання «Використання методів кінотренінгу у виховній роботі в школі», перегляд художніх короткометражних кінофільмів.
Лекція (онлайн, ZOOM) «Психологія наукова, ненаукова та антинаукова» - листопад 2020.  
Лекція (онлайн, ZOOM) «Біологія кохання» - лютий 2022.   
Майстер-клас до Всеукраїнського дня психолога «Психологічна самопоміч засобами музикотерапії» - квітень 2022. 
Семінар «Критичне мислення і психологічна безпека особистості» -квітень 2022. 
Семінари – тренінги «Психологія сім’ї і партнерських стосунків» (10 зустрічей). Перша зустріч – 03. 02. 2022, далі – перша і друга середа кожного місяця. 
Круглий стіл до Міжнародного дня сім’ї «Сім’я в сучасній Україні: виклики, суперечності, ресурс» – травень 2022. 
Семінар «Психологічна безпека в роботі педагога: профілактика професійного стресу і професійних деформації» - за запитами студ. активу, кураторів, зав. кафедр.
Семінар для здобувачів освіти випускних курсів «Професійний вибір, ринок праці, професійна адаптація» - за запитами студ. активу, кураторів.
Місце і час проведення заходів, лінки на онлайн заходи будуть повідомлені додатково. Слідкуйте за оголошеннями на своїх факультетах і сторінках груп у Google classroom!
 
До уваги студентів!
Оголошується набір до групи психологічного тренінгу.
Учасники групи отримають можливість поліпшити навички спілкування, розвинути лідерські якості, навчитись вирішувати конфліктні ситуації та краще управляти власними емоціями. А також довідатись про деякі ефективні моделі комунікації, що стануть у нагоді в подальшій професійній діяльності.
Робота тренінгової групи розпочнеться наприкінці січня 2022 року за умови сприятливої епідеміологічної ситуації. Періодичність проведення занять – двічі на тиждень.
Попередня реєстрація учасників тренінгової групи до 30.12.2021. Заявку у довільній формі (обов’язково вказати своє прізвища, ім’я та групу, телефон для контактів) надсилати на електрону пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Гарячі телефонні лінії
1547 - Номер телефону Урялової гарячої лінії з попередження домашнього насильства;
0800 500 225 або 116111(для дзвінків з мобільного) -  Телефонні номери Національної дитячої «гарячої лінії».
Кол-центр Міністерства соціальної політики України з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за скороченими номерами:
1578 - з питань протидії торгівлі людьми;
1538 - з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
 
Joomla Plugins
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО