Back to Top
Глухівський національний педагогічний університет
імені Олександра Довженка

Академічна доброчесність

Надрукувати Надрукувати E-mail E-mail


Дотримання принципів академічної доброчесності сприяє підвищенню рівня відповідальності учасників освітнього процесу, створює довіру до результатів навчання і наукової діяльності. Не рідше ніж раз на три місяці відбувається засідання комісії з питань етики та академічної доброчесності. Друге зібрання у 2021 році відбулося 18.06.2021. Було розглянуто питання популяризації академічної доброчесності та запобігання плагіату в університеті; обговорено результати перевірки кваліфікаційних робіт на плагіат.
Продовження співпраці зі Strike Plagiarism

24.05.2021 відбулася зустріч адміністрації університету, адміністратора антиплагіат системи Strike Plagiarism, гарантів освітніх наукових програм підготовки доктора філософії Теорія і методика вищої освіти, Теорія і методика професійної освіти Курок В.П. та Ковальчука В.І. з виконавчим директором Strike Plagiarism Алі Тахмазовим та менеджером з бізнес розвитку по Україні Наталією Ганець. Керівництво Strike Plagiarism провело презентацію нових функціональних можливостей антиплагіат системи. Було обговорено умови укладення нового контракту та досягнена домовленість про продовження співпраці в області забезпечення дотримання принципів академічної доброчесності. Означеною програмою здійснюватиметься моніторинг якості наукових розробок здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», за розширеними функціоналами програми, про які розповів Алі Тахмазов, продовжуватиметься робота в Глухівському НПУ ім. О.Довженка щодо формування освітнього середовища.
30 березня та 6 квітня 2021 року бібліотекою Глухівського НПУ ім. О.Довженка для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників було проведено консультативні вебінари "Академічна доброчесність" з питань дотримання принципів академічної доброчесності. На вебінарах було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується авторського права та академічної доброчесності, здійснено характеристику критеріїв та вимог технічної перевірки бакалаврських та магістерських робіт щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіти подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками семінару.
 

Лекція 
 
Коли хороші студенти ухвалюють хибні рішення: чому студенти обманюють?
 
Lector: Dr. David Rettinger, Ph.D. - професор психологічних наук і директор академічних програм доброчесності в Університеті Мері Вашингтон (УМВ). Почесний президент Міжнародного центру академічної доброчесності, організації, заснованої для боротьби з шахрайством, плагіатом та академічною нечесністю у вищій освіті.